Soutěžní sezóna 2012/2013

O pohár SDH Kamenec

Konec prázdnin vždy patří soutěži v Kamenci. I letos jsme se vydali na jejich soutěž, kde se tradičně závodí v požárních útocích a štafetě 4x60 metrů. Letos se 31.8. lépe dařilo našim mladším, kteří si celkově odváželi ceny a medaile za 2. místo. Starší se umístili na 7. místě z celkových 20 soutěžních družstev. A stejné místo si ze závodů jednotlivců odvezl za čas 13,69 i náš Dušan Šimon, který byl tímto výsledkem naším nejúspěšnějším závodníkem v běhu na 60 metrů s překážkami jednotlivců.  

 

Krajské kolo Hry Plamen - Trutnov/Havlovice

Nejlepší zástupci dvou krajů - Pardubického a Královehradeckého se sjeli poměřit své síly 15.-16.6.2013 do Trutnova a Havlovic. Celkem zde soutěžilo 18 družstev. Našim reprezentantům se příliš nevedlo v závodu požární všestrannosti a ve štafetě 4x60 metrů. Naopak opět excelovali v královské disciplíně. S časem 21.72 se stali vítězi v obou krajích a pořádně vyburcovali přítomné fanoušky. Celkově se pak za oba kraje umístili na 5. místě a za Pardubický kraj na 4. místě. To jen svědčí o velké konkurenci v tomto kraji. Velkou radost nám svým 5. místem za čas 14.28 udělal i Tomáš Rompotl v závodě jednotlivců. 

 

Okresní kolo Skuteč

Máme za sebou další okresní kolo. Letos se konalo ve Skutči ve dnech 18.-19.5.2013. Opět jsme se zúčastnili s družstvem mladších a starších. Mladší hned v první disciplíně zaváhali a pak museli dotahovat. Nakonec z toho bylo krásné čtvrté místo. Starší si vedli dobře a celou soutěž se přetahovali o přední příčky. Nakonec zkončili druzí a získali tak postup do Krajského kola v Trutnově. 

 

O pohár Honzíka Kreminy - Skuteč

První naší soutěží roku 2013 byla soutěž 20.4. ve Skutči. Soutěžilo se v disciplínách štafeta požárních dvojic a požární útok. Na soutěž dorazilo přes 30 družstev a to z různých okresů. Obě naše družstva si odvezla stříbrné medaile a mladší ještě putovní pohár za nejlepší požární útok. Starší sice v požárních útocích také zvítězili, ale pohár byl pro vítěze z rozstřelů, které byly místo druhých pokusů a jen pro 8 nejlepších. Hned při prvním nás ale zastavila prasklá hadice a rozstřely tak pro nás skončily vinou únavy materiálu. 

Foto ze soutěže:  sdhzderaz.galerie.cz/6073297-skutec-20-4-2013

ZPV Lukavice - 13.10.2012

Nedílnou součástí hry PLAMEN je podzimní závod požární všestrannosti. Tentokrát jsme si ho zaběhli v Lukavici 13.října 2012. Bylo krásné počasí a moc se nám na soutěži líbilo i díky dalším atrakcím kolem. V závodě starší hlídka zvítězila a v kategorii maldších jsme obsadili 8. místo. Soutěž se nám tedy vydařila.

Součástí vyhlášení výsledků ZPV bylo i celkové vyhodnocení Ligy vběhu na 60m jednotlivců. Z dívek si z našeho kolektivu nejlépe vedla Nikola Loskotová, která se celkově umístila na 2. místě. Z chlapců dopadl nejlépe Petr Dachovský, který obsadil 3. místo. Za mladší nejlépe bojoval Chadima Jan, který byl na 11. místě. Celkové výsledky jsou vyvěšeny na stránkách Ligy.

Kontakt

SDH Zderaz Zderaz 54
Zderaz
drahosova.i@email.cz